حق فراموش شدن

دایرکتوری حذف حساب‌های کاربری

WWW.RTBF.ir

پروژه حق فراموش شدن
پروژه حق فراموش شدن

با گسترش روزافزون داده‌های ما در سطح اینترنت نگرانی‌های زیادی از جمله حریم شخصی و مالکیت داده‌ای مطرح می‌شود. احتمالا همه‌ی ما در گذشته یک حساب کاربری داشته‌ایم که با دانش آن زمان با آن حساب کاربری فعالیت کرده‌ایم و بعد از گذشت سالها یک دفعه می‌بینیم که حساب کاربری با نام ما چیزهایی را در خود دارد که امروز برای ما نامناسب می‌باشد و یا گاهی شده است که نخواهید در یک سرویس، حساب کاربری داشته باشید و قصد داشته باشید اطلاعات آن حساب کاربری به طور کامل حذف شود.

ما در سرویس حق فراموش به دنبال این هستیم تا پیگیر حقوق مهم کاربران سرویس‌ها/اپلیکیشن‌ها/پلتفرم‌های فارسی زبان باشیم تا در هر زمانی که مایل بودند حساب کاربری خود را از دسترس خارج کنند. در این مسیر به توسعه‌ی ابزارها و تولید محتوای مرتبط می‌پردازیم تا این حق را برای شما عزیزان پیگیر شویم.

بسیاری از سرویس‌های اینترنتی اینگونه عمل می‌کنند که امکان حذف حساب کاربری را به شما نمی‌دهند و از نظر ما کاربران این موضوع نقض حریم شخصی است. با توجه به حق فراموش شدن یا Right to be forgotten این یک تضاد می‌باشد.

برای ورود به سرویس رو کلید زیر کلیک کنید:

دایرکتوری حق فراموش شدن

 

افزونه(پلاگین) حق فراموش شدن
افزونه(پلاگین) حق فراموش شدن

یکی از اهداف مهم سرویس حق فراموش شدن این می‌باشد که شما قبل از ثبت نام در یک وب‌سایت/سرویس/اپلیکیشن بدانید که آیا آن سرویس به شما دسترسی حذف حساب کاربری را می‌دهد یا خیر؟! این موضوع باعث می‌شود تا شما به عنوان یک کاربر تصمیم بگیرید که از آن سرویس استفاده کنید یا خیر!؟

برای اینکار از پلاگین‌های زیر در مرورگر خود استفاده کنید:

دانلود افزونه کروم
آموزش نصب
دانلود افزونه فایرفاکس
آموزش نصب

کارزار حق فراموش شدن در ایران
کارزار حق فراموش شدن در ایران

اگر شما با مسیر و هدف پروژه‌ی متن‌باز حق فراموش شدن موافق هستید برای بهتر دیده شدن این پروژه و حمایت معنوی از این پروژه می‌توانید کارزارهای ما را که به دو زبان فارسی و انگلیسی آماده شده اند را امضا کنید.

لینک کارزارهای حق فراموش شدن در ایران:

کارزار فارسی کارزار انگلیسی

حق فراموش شدن در شبکه‌های اجتماعی
حق فراموش شدن در شبکه‌های اجتماعی

شبکه‌های اجتماعی حق فراموش شدن جاییست تا بتوانیم برای کاربران فضای وب فارسی آگاهی بخشی انجام دهیم و از تجربیات یکدیگر در این فضا استفاده کنیم. همچنین یکی از روش‌های حمایت از پروژه‌ی حق فراموش شدن اشتراک گذاشتن محتوای شبکه‌های اجتماعی حق فراموش شدن می‌باشد این اتفاق باعث بیشتر دیده شدن سرویس حق فراموش شدن می‌شود..

لینک شبکه‌های اجتماعی سرویس حق فراموش شدن:

کامیونیتی پروژه تلگرام توییتر اینستاگرام گیت‌هاب

روش‌های حمایت از پروژه‌ی حق فراموش شدن
روش‌های حمایت از پروژه‌ی حق فراموش شدن

پروژه‌ی حق فراموش شدن یک پروژه‌ی متن‌باز می‌باشد و هیچ پلن تجاری و کسب درآمدی برای آن در نظر گرفته نشده است و تمامی خدمات آن رایگان می‌باشد و تا زمانی که فعالیت خود را ادامه دهد رایگان می‌ماند. اما هر پروژه‌ی متن‌باز و داوطلبانه‌ای برای بقای خود نیازمند حمایت‌های مالی و معنوی می‌باشد از این جهت برای حمایت‌ از پروژه، روش‌های زیر در نظر گرفته شده است:

حمایت مالی حمایت معنوی

توسعه‌ی پروژه حق فراموش شدن
توسعه‌ی پروژه حق فراموش شدن

پروژه‌ی حق فراموش شدن یک پروژه‌ی متن‌باز می‌باشد و همواره مشارکت‌های شما عزیزان را پذیرا می‌باشد. اگر به عنوان یک برنامه نویس دوست دارید به توسعه‌ی پروژه کمک کنید از لینک‌های زیر استفاده کنید:

صفحه گیت‌هاب پروژه مخزن پروژه رودمپ پروژه