حق فراموش شدن

دایرکتوری حذف حساب‌های کاربری

rtbf.ir

سوالات متداول

در این بخش به صورت خلاصه تعدادی از سوالات متداولی را که در رابطه با حریم خصوصی حذف حساب‌های کاربری خود دارید را لیست کردیم.

 

اگر جیمیل خود را حذف کردید و بعداً از آن احساس عجیبی کردید یا نیاز داشتید که دوباره به ایمیل‌هایتان دسترسی داشته باشید، هنوز فرصت دارید حساب خود را دوباره فعال کنید. به گفته گوگل، اگر حساب خود را "اخیراً" پاک کرده باشید" ممکن است بتوانید ایمیل‌های قدیمی خود را بازیابی کنید." با این حال، مدت زمان موجود بودن این گزینه بیان نمی‌شود، بنابراین قبل از حذف این حساب مطمئن شوید.

شاید شما هم فکر کنید که این کار کاملاً امکان پذیر نیست، تا حدودی درست است، البته قبل از این که با این سایت آشنا شوید! در صورتی که خودتان به تنهایی بخواهید اطلاعات خود را از سطح اینترنت پاک کنید بله امکان پذیر نخواهد بود.

اگر می‌خواهید خودتان بدون کمک تمام اطلاعات خود را از اینترنت پاک کنید می‌توانید با حذف سابقه جستجوی خود شروع کنید.

خلاصه‌ای از حقوق حریم‌خصوصی داده افراد عبارت‌اند از:

  • حق مطلع شدن
  • حق دسترسی
  • حق اصلاح
  • حق پاک‌کردن
  • حق محدود کردن پردازش
  • حق قابلیت انتقال داده
  • حق اعتراض
  • حقوق مربوط به تصمیم گیری

اگر تا به حال حساب فیسبوک خود را غیرفعال کرده باشید، ممکن است متوجه شده باشید که دفعه بعد که وارد سیستم می‌شوید همه چیز به حالت عادی بر می‌گردد، گویا اتفاقی نیفتاده است. به این دلیل که غیرفعال‌کردن حساب فیس‌بوک شما با حذف آن یکسان نیست. هنگامی که حساب خود را غیرفعال می‌کنید، فقط اطلاعات خود را از جستجوها و دوستان فیس‌بوکی خود پنهان می‌کنید. اگرچه هیچ چیز در سایت قابل مشاهده نیست، اما اطلاعات حساب شما در دست نخورده باقی‌مانده و سرور‌های فیسبوک مشتاقانه منتظر بازگشت شما هستند.

غیرفعال‌کردن حساب شما هنوز یک فرآیند پیچیده است. وارد تنظیمات خود شوید و روی تنظیمات و حریم‌خصوصی کلیک کنید. سپس روی اطلاعات برنامه فیسبوک خود کلیک کنید. بر روی Deactivation and Deletion کلیک کرده و Deactivate Account را انتخاب کنید. در آخر، روی ادامه برای غیرفعال‌کردن حساب کلیک کنید و دستورالعمل‌های روی صفحه را دنبال کنید.

اکنون، برای حذف دائمی حساب خود، باید محل انتخاب گزینه حذف را یاد بگیرید. از همان فهرست غیرفعال‌سازی و حذف فهرست شده در بالا، حذف حساب را انتخاب کنید، سپس روی ادامه به حذف حساب کلیک کنید. رمز ورود خود را وارد کنید، روی ادامه کلیک کنید و سپس روی حذف حساب کلیک کنید. شایان ذکر است که حذف واقعی کلیه اطلاعات شما دو روز به طول خواهد انجامید.

تور کاربران خود را قادر به گشت‌و‌گذار در اینترنت، گپ زدن و ارسال پیام‌های فوری به صورت ناشناس می‌کند و توسط طیف گسترده‌ای از افراد برای اهداف مشروع و نامشروع استفاده می‌شود.

اینستاگرام به شما اجازه نمی‌دهد حساب خود را از طریق برنامه حذف کنید. دلیلش را هم به خوبی می‌دانید! در عوض، برای حذف حساب‌کاربری خود باید از طریق اینستاگرام وب وارد شوید.

اینستاگرام فقط به شما امکان می‌دهد حساب خود را به طور موقت غیرفعال کنید. با کلیک روی نماد شخص در گوشه بالا سمت راست و انتخاب ویرایش نمایه، گزینه غیرفعال را پیدا کنید. در پایین صفحه، گزینه غیرفعال‌کردن موقت حساب خود را مشاهده خواهید کرد.

https://instagram.com/accounts/remove/request/permanent

برای خلاص شدن از شر اکانتتان، این آدرس را در نوار آدرس مرورگر خود وارد کنید و پس از ورود روی «حذف دائمی حساب من» کلیک کنید.

در گذشته، کاربران اینستاگرام گزارش داده بودند که هنگام حذف حساب خود، از آن‌ها خواسته می‌شود شماره‌تلفن خود را وارد کنند. خوشبختانه، به نظر می‌رسد که دیگر نیازی به این کار نیست.

تور برای کاربران خود تنظیمات پیشرفته امنیتی ارائه می‌دهد. این پلتفرم علاوه بر رمزگذاری داده‌ها، از جمله تغییر مداوم آدرس تور از طریق یک مدار مجازی متشکل از رله‌های متوالی و تصادفی انتخاب شده سه سطح امنیتی خاص را برای کاربران در نظر گرفته است:

استاندارد (پیش‌فرض): در این سطح امنیتی، همه ویژگی‌های مرورگر فعال هستند. این سطح بیشترین تجربه قابل استفاده و کمترین سطح امنیت را فراهم می‌کند.

امن تر: در این سطح امنیتی، تغییرات زیر اعمال می‌شود

در سایت‌های غیر جاوااسکریپت غیرفعال است. HTTPS

در سایت‌هایی که جاواسکریپت فعال است، بهینه سازی عملکرد غیرفعال است. اسکریپت‌ها در برخی از سایت‌ها ممکن است کندتر اجرا شوند.

برخی از مکانیسم‌های نمایش معادلات ریاضی غیرفعال هستند.

امن ترین: در این سطح امنیتی، این تغییرات اضافی اعمال می‌شود

جاواسکریپت به طور پیش‌فرض در همه سایت‌ها غیرفعال است.

برخی از قلم‌ها، نمادها، نمادهای ریاضی و تصاویر غیرفعال هستند.

حق داشتن اطلاعات خصوصی و حق فراموش شدن در مورد شخصی است که تحت برخی شرایط از جستجوهای اینترنتی و سایر فهرست‌ها حذف می‌شود. این مفهوم از سال 2006 در اتحادیه اروپا و آرژانتین مورد بحث و اجرا قرار گرفته است. این مسئله از خواسته‌های افراد به وجود آمده است تا پیشرفت زندگی آن‌ها را به روشی مستقل تعیین کنند، بدون اینکه به دلیل یک عمل خاص که در گذشته انجام می‌شود، انگ دائمی یا دوره‌ای بزنند.

در مورد عملی بودن ایجاد حق فراموش شدن (در رابطه با دسترسی به اطلاعات) به عنوان یک حقوق بین‌الملل انسانی همواره اختلاف نظر وجود داشته است. این امر تا حدی به دلیل مبهم بودن احکام فعلی است که سعی در اجرای چنین حقی دارند. علاوه بر این، نگرانی‌هایی در مورد تأثیر آن بر حق آزادی بیان، تعامل آن با حق حریم‌خصوصی و اینکه آیا ایجاد حق فراموش شدن باعث کاهش کیفیت اینترنت از طریق سانسور و بازنویسی تاریخ می‌شود وجود دارد.

سازمان جهانی امنیت تور را به دلیل ناشناس بودن اینترنت یک راه کاربردی با امنیت بالا و تأخیر کم خوانده است و آن را شاید موثرترین وسیله شکست تلاش‌های نظارت آنلاین اطلاعات رسانه توصیف کرده‌اند که حتی پیچیده‌ترین جاسوسان الکترونیکی جهان نیز نتوانسته اند نحوه شکستن آن را بفهمند!

سوالات متداول حق فراموش شدن

 

 

اگر سوالات شما هنوز بی پاسخ مانده است با من در ارتباط باشید.